Hamilton nuk toleron as në provat e lira! - Bota Sot
Hamilton nuk toleron as në provat e lira!

Formula 1

E premte, 19 tetor 2018

Hamilton nuk toleron as në provat e lira!

Më: 28 shtator 2018 Në ora: 18:40
Hamilton nuk toleron as në provat e lira!

Mercedes nuk ndalet as në provat e lira të Çmimit të Madh të Rusisë, ndalesa e 16-të sezonale në Botërorin e Formula 1. Me kohën 1 minutë 33 sekonda e 385 të mijtat, Hamilton mbajti pas shpatullave të tij shokun e skuadrës Valteri Bottas që ishte rreth 2 të dhjetat e sekondës më i ngadaltë. Jo mirë dy pilotët e Ferrarit për të mos thënë keq. Në sesionin e dytë të provave të lira në Sochi, Vettel dhe Raikkonen ndanë mes tyre vendin e 5-të dhe të 6-të, ndërsa përpara tyre u rreshtuan dy pilotët e Red Bull Max Verstappen dhe Daniel Ricciardo.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test