Putini paralajmëron Hamiltonin: Kësaj radhe, kujdes - Bota Sot
Putini paralajmëron Hamiltonin: Kësaj radhe, kujdes

Formula 1

E diel, 21 tetor 2018

Putini paralajmëron Hamiltonin: Kësaj radhe, kujdes

Më: 1 tetor 2018 Në ora: 00:44
Vladimir Putin dhe Lewis Hamilton

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin paralajmëroi pilotin e Formula 1, Lewis Hamilton, pas fitores së britanikut në Çmimin e Madh të Rusisë, pasditen e së dielës.

Putini e mori veç Hamiltonin për t’i thënë që kësaj radhe të mos e lagte me shampanjë, ashtu siç bëri 3 vite më parë.

Pasi e dëgjoi, Hamilton i tha duke qeshur: “Këtë radhë nuk do të të spërkas me shampanjë. Herën e kaluar nuk të laga unë”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test