Kubica bën realitet një ëndërr - Bota Sot
Kubica bën realitet një ëndërr

Formula 1

Kubica bën realitet një ëndërr

Më: 21 nëntor 2018 Në ora: 15:29
Robert Kubica

Robert Kubica ia del të realizojë ëndrrën e tij. Piloti polak do të ritkhehet në Formula 1 pasi ka nënshkruar një kontratë për sezonin e vitit 2019 me skuadrën e Williamsit. 7-vjet pas atij aksidenti të frikshëm në garat Rally, Kubica do të jetë sërish pjesë e Formula 1. E dëshironte me çdo kusht një rikthim të tillë dhe pasi u rikuperua nga dëmitet e rënda që mori sidomos në kokë, polaku është gati të lerë shenjë në atë që konsiderohet si maja më e lartë e garave të shpejtësisë me makina.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...