Gjakova së shpejti me Zyre të Punësimit, afër 200 mijë euro për ndërtimin e objektit

Gjakova

Gjakova së shpejti me Zyre të Punësimit, afër 200 mijë euro për ndërtimin e objektit

Më: 5 dhjetor 2020 Në ora: 23:32
Gjakova

Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale ka nënshkruar kontratë për ndërtimin e objektit të Zyres së Punësimit në Komunën e Gjakovës.

Operatori ekonomik “Rexha shpk” është fitues i këtij tenderi që kap shifrën prej 169,921,34 euro.

Kompania në fjalë ka dhënë çmimin më të ulët.

Ndërsa kohëzgjatja e kësaj kontratë është rreth 7 muaj.

Vlera e parashikuar e kësaj kontrate ishte 202,515 euro ndërsa u ekzektua përmes procedurës së hapur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat