47 pacientë të hospitalizuar në Spitalin e Gjakovës, 28 me oksigjen

Gjakova

47 pacientë të hospitalizuar në Spitalin e Gjakovës, 28 me oksigjen

Më: 27 dhjetor 2020 Në ora: 13:12
Spitali i Gjakovës

Nga Spitali i Gjakovës është bërë e ditur se gjatë ditës së sotme 47 pacientë janë të hospitalizuar në këtë spital.

24 nga këta pacientë janë të konfirmuar pozitiv me COVID-19.

1 pacientë është në respiratorë, një në ventilim mekanik joinvaziv dhe 28 me oksigjen.

Njoftimi i plotë pa ndërhyrje:

Raporti 24 orësh për Spitalin e Gjakovës, datë 27 Dhjetor ora 8 është: 47 pacientë të hospitalizuar janë trajtuar për Covid, 24 pacientë janë të konfirmuar Covid-19 Pozitiv, 20 pacientë të konfirmuar negativ, pacientë të pakonfirmuar, 28 pacientë me oksigjeno terapi, pacientë në CPAP maske, 1 pacientë në respirator.

Unne vendos maskë të të mbroj ty!

Ti vendos maskë të më mbrosh mua!

Bashkë i mbrojmë të tjerët!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat