Kuvendi komunal i Gjakovës mban mbledhjen inauguruese

Gjakova

Kuvendi komunal i Gjakovës mban mbledhjen inauguruese

Më: 6 dhjetor 2021 Në ora: 12:14
Komuna e Gjakovës

Kuvendi komunal i Gjakovës, mbajti sot mbledhjen inauguruese.

Aty morën pjesë anëtarë e asamblistë të këtij kuvendi, me ç’rast Ardian Gjinit dhe i uruan marrjen e detyrës së kryetarit të Gjakovës, edhe për një mandat tjetër.

Gjatë kësaj mbledhjeje me shumicë votash, Arbnesha Kuçi, është zgjedhur kryesuese e Kuvendit komunal të Gjakovës.

Në votim morën pjesë 34 anëtarë kuvendi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat