KRU “Gjakova” me masa të shtuara preventive, çdo ditë bëhet dezinfektimi i hapësirave

Gjakova

KRU “Gjakova” me masa të shtuara preventive, çdo ditë bëhet dezinfektimi i hapësirave

Më: 25 janar 2022 Në ora: 11:11
Foto nga vendi i ngjarjes

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Gjakova”, ka bërë të ditur se pas përfundimit të orarit zyrtar bëhet rregullisht dezinfektimi dhe pastrimi i të gjitha hapësirave.

Me këtë rast KRU “Gjakova”, ka apeluar konsumatorët të cilët frekuentojnë hapësirat e tyre që t’i respektojnë masat e rekomanduara nga IKSHPK.

Çdo ditë pas përfundimit të orarit zyrtar në ambientet punuese të KRU “Gjakova”, bëhet rregullisht dezinfektimi dhe pastrimi i të gjitha hapësirave.

Lusim konsumatorët të cilët frekuentojnë hapësirat tona, që të respektojnë masat e rekomanduara, bartja e domosdoshme e maskës si dhe ruajtja e distancës”, thuhet në komunikatë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat