KRU “Gjakova”, fillon fazën e parë për ekzekutimin e lëndëve te Përmbaruesi

Gjakova

KRU “Gjakova”, fillon fazën e parë për ekzekutimin e lëndëve te Përmbaruesi

Më: 31 mars 2022 Në ora: 13:18
KRU “Gjakova”

KRU “Gjakova”, ka bërë shpërndarjen e vërejtjeve tek të gjithë konsumatorët të cilët kanë borxhe të akumuluara.

Konsumatorët të te cilët kanë borxhe me anë të “Vërejtjes para ngritjes së Procedurës për Ekzekutim tek Përmbaruesi Privat”, janë të obliguar të paraqiten pranë zyreve tona, me qëllim të kryerjes së obligimit ndaj borxhit ose riprogramimit tëtij me këste.

Poashtu ju njoftojmë se KRU “Gjakova”, ka filluar me fazën e parë për ekzekutimin e lëndëve tek Përmbaruesi.

E njëjta vlen për të gjithë zonën ku operon KRU “Gjakova” SH.A; Gjakovë, Rahovec, Prizren, duke përfshirë të gjitha kategoritë e debitorëve, amvisëri, komerciale, ente dhe industri.

Ftojmë konsumatorët që të përmbushin obligimet e tyre si detyrim ndaj shërbimeve që ju ofrojmë dhe shpenzimit të ujit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat