​Uji nuk mund të konsumohet në Brekoc dhe Gërqinë të Gjakovës

Gjakova

​Uji nuk mund të konsumohet në Brekoc dhe Gërqinë të Gjakovës

Më: 21 nëntor 2022 Në ora: 11:52
Foto ilustrim

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Gjakova”, ka njoftuar se për shkak të reshjeve të shiut, konsumatorët të cilët furnizohen nga Stacioni i Pompave-Brekoc, si dhe Gërqinë, ku banorët furnizohen me ujë të pijes nga uji burimor, sot pas verifikimit të gjendjes nga ekipet e KRU “Gjakova”, është konstatuar se turbullira e ujit është e ngritur.

KRU “Gjakova” sugjeron konsumatorët në vendbanimet Brekoc dhe Gërqinë që ujin ta përdorin vetëm për pastrim.

Deri në lajmërimin tjetër.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat