Haziri: Çdo vit në Gjilan janë subvencionuar mbi 2 mijë familje bujqësore, me kosto prej 2 milionë euro

Gjilani

Haziri: Çdo vit në Gjilan janë subvencionuar mbi 2 mijë familje bujqësore, me kosto prej 2 milionë euro

Më: 12 gusht 2021 Në ora: 14:11
Pamje nga vendi i ngjarjes

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka thënë se është krenar që e ka ruajtur programin për mbështetjen ndaj familjeve bujqësore.

Ai ka thënë se për çdo vit në Gjilan kanë përfituar nga subvencionet mbi 2 mijë familje bujqësore, me kosto prej mbi 2 milionë euro.

“Kjo mbështetje ndaj familjeve bujqësore është arritur fal partneritetit të madh mes Komunës së Gjilanit, Ministrisë së Bujqësisë dhe donatorëve që janë organizata të fuqishme ndërkombëtare.

Në mandatin e fundit, shuma totale e mbështetjes për fermerët e kalon shifrën 8 milionë euro”, ka thënë Haziri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat