Tejkaloi shpejtësinë në Gjilan, i ndalohet vozitja për tre muaj

Gjilani

Tejkaloi shpejtësinë në Gjilan, i ndalohet vozitja për tre muaj

Më: 17 gusht 2023 Në ora: 08:55
Foto ilustrim

Njësiti rajonal i trafikut rrugor Gjilan ka hasur në një kundërvajtës, i cili në zonën ku kufizimi i shpejtësisë së lejuar është 40 km/h, ka vozitur me shpejtësinë njëqind e një 101 km/h.

Sipas komunikatës së Policisë, të njëjtit i është shqiptuar gjoba në vlerë prej 300 eurosh.

Kjo është masa e përkohshme e ndalim vozitjes në afat prej 3 muajsh dhe tri pike negative.

“Drejtoria Rajonale e Policisë në Gjilan, apelon vozitësit që të i respektojnë normat dhe ligjet e trafikut rrugor, po ashtu inkurajon mediat dhe qytetarët që për të gjitha kundërvajtjet që mund të shkaktohen në komunikacion të njoftojnë Stacionin më të afërm të Policisë, apo përmes aplikacionit digjital “Lajmëro Policinë’’, E-mail: [email protected] dhe numrat kundestarë:192; 0385045047001”, thuhet në komunikatë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat