Kadri Tahirukaj, zgjidhet kryesues i Këshillit grevist në Deçan - Bota Sot
Kadri Tahirukaj, zgjidhet kryesues i Këshillit grevist në Deçan

Kosova

Kadri Tahirukaj, zgjidhet kryesues i Këshillit grevist në Deçan

Nga: Adem Lushaj  Më: 22 janar 2019 Në ora: 19:32
Ilustrim

Këshilli grevist i SBASHK-ut në Deçan, ka emëruar Kadri Tahirukajn, për kryesues të tij, ndërsa zëvendës do jetë, Burim Avdijaj (njëkohësisht edhe zëdhenës i Këshillit), emërime të ardhura pas dorëheqjes së kryetarit të SBASHK-ut për Deçan, Avdullah Lataj.

Sipas njoftimit të Këshillit grevist, Tahirukaj, këtë detyrë do ta ushtron deri në përfundim të grevës së mësimdhënësve.

Për zgjedhjen e Tahirukajt është informuar edhe kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jashari, i cili në orët e pasdites kishte mbajtë takim me Këshillin grevistë komunal. 

Këshilli grevist i SBASHK-ut në Deçan, njofton se greva e mësimdhënësve do vazhdoi, përkundër ftesave të vazhdueshme për ndërprerje të grevës, ftesa që vijnë nga përfaqësues të institucioneve komunale dhe qendrore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...