Bora shkakton kolona të gjata në magjistralen Prishtinë-Pejë - Bota Sot
Bora shkakton kolona të gjata në magjistralen Prishtinë-Pejë

Kosova

Bora shkakton kolona të gjata në magjistralen Prishtinë-Pejë

Më: 25 janar 2019 Në ora: 16:04
Pamje nga vendi i ngjarjes

Reshjet e mëdha të borës kanë bërë që të krijohen kolona të gjata të veturave në magjistralen Prishtinë-Pejë.

Siç shihet në fotografitë që ka siguruar media, për shkak të mos pastrimit të rrugëve kanë mbetur dy vetura në rrugë, dukë shkaktuar kolonë të gjatë të veturave.

Reshjet e borës kanë filluar prej orëve të hershme të mëngjesit, kurse Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit në mëngjes kishte deklaruar së të gjitha rrugët në vend janë të kalueshme për qarkullim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...