Komisioni i Arsimit diskuton për kërkesat e Luginës së Preshevës - Bota Sot
Komisioni i Arsimit diskuton për kërkesat e Luginës së Preshevës

Kosova

Komisioni i Arsimit diskuton për kërkesat e Luginës së Preshevës

Më: 25 qershor 2019 Në ora: 08:11
Presheva

Sot mbahet mbledhja e Komisionit për Arsim, Shkencë dhe Teknologji, në të cilën do të diskutohet lidhur me kërkesat e Këshillit Kombëtar Shqiptar nga vizita e përbashkët e realizuar në Luginë të Preshevës.

Shqiptarëve të Luginës së Preshevës, pushteti i Serbisë ua mohon në vazhdimësi të drejtat elementare për të jetuar, dhe njëra nga të drejtat që shkelet më se shumti u shkelet, është e drejta e arsimit në gjuhën shqipe dhe shfrytëzimi i teksteve adekuate.

Po ashtu, para këtij komisioni do të raportojë edhe ministri i arsimit, Shyqiri Bytyqi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...