Kolona të gjatë në rrugën Prishtinë – Pejë - Bota Sot
Kolona të gjatë në rrugën Prishtinë – Pejë

Kosova

Kolona të gjatë në rrugën Prishtinë – Pejë

Më: 9 gusht 2019 Në ora: 20:09
Ilustrim

Kolona të gjata janë krijuar në dy kahet e rrugës Prishtinë – Pejë, saktësisht nga fshati Gllarevë i Klinës deri të ura mbi lumin Drin.

Kolonat janë shkaktuar për shkak të mbingarkesës nga veturat e shumta dhe kamionët që bartin pesha të mëdha.

Ndryshe, sezoni veror (fundi i korrikut dhe gushti), si dhe gjatë festave të fundvitit, rrugët e Kosovës janë të mbingarkuara, pasi në vendin tonë vinë shumë bashkatdhetar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...