Naftë me cilësi të dobët, bllokohet një pompë e derivateve në Lipjan - Bota Sot
Naftë me cilësi të dobët, bllokohet një pompë e derivateve në Lipjan

Kosova

Naftë me cilësi të dobët, bllokohet një pompë e derivateve në Lipjan

Më: 16 gusht 2019 Në ora: 10:19
Foto ilustrim

Pas hetimeve të vazhdueshme policore dhe inspektimit nga inspektorët e Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë është konstatuar se në një pompë të derivateve në Lipjan, nafta e cila shitet aty është në kundërshtim me parametrat e lejuar të shitjes, andaj janë bllokuar pikat e shitjes se naftës.

Policia njofton se ka arrestuar një person  pasi i njëjti dyshohet se ka ndërruar derivatet me qellim qe mostrat e radhës të dalin në rregull, me urdhër të prokurorit i njëjti  është dërguar në mbajtje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...