Pantina: Përveç ndotjes së ajri, kemi probleme edhe me mungesën e ujit - Bota Sot
Pantina: Përveç ndotjes së ajri, kemi probleme edhe me mungesën e ujit

Kosova

Pantina: Përveç ndotjes së ajri, kemi probleme edhe me mungesën e ujit

Më: 19 shtator 2019 Në ora: 21:01
Shqipe Pantina

Shqipe Pantina nga koalicioni AAK-PSD , ka thënë se janë një varg institucionesh që ndikojnë në ndotjen e ajrit.

Problem tjetër sipas saj është edhe mungesa e ujit.

“Janë një varg institucioni që ndikojnë në ndotjen e ajrit për vec kësaj kemi problem me ujin. Kemi mungesë të liqenëve, lumjeve, një shkatrrim që ju bëjmë këtyre është me zhavorr. Janë bukur të denoncuar kompani të cilat marrin zhavor”, ka thënë ajo në RTK.

Pantina ka thënë se qeset plastike janë një problem tjetër që është prezent në Kosovë dhe se sipas saj duhet të bëhet riciklimi i tyre.

Tujtje, Pantina ka thënë se Ministria e Mjedisit ka numër të vogël i inspektorëve, dhe se buxheti i  saj kryesisht shkon në shpronësime.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...