Instituti Hidrometeorologjik tregon se si do të jetë moti në Kosovë të premten - Bota Sot
Instituti Hidrometeorologjik tregon se si do të jetë moti në Kosovë të premten

Kosova

Instituti Hidrometeorologjik tregon se si do të jetë moti në Kosovë të premten

Më: 20 shkurt 2020 Në ora: 19:34
Parashikimi i motit

Të premten në vend do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme, bën të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Sipas IHMK’së, reshje të dobëta priten vetëm në pjesën veriore të rrafshit të Dukagjinit.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë Celsius, parashikon instituti.

IHMK’ja paralajmëron se do të fryjë erë kryesisht nga verilindja, me shpejtësi maksimale deri 11m/s.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat