Bekim Jashari përkujton Fehmi Lladrovicn: Heronjtë s’vdesin kurrë, ata kanë vetëm ditëlindje - Bota Sot
Bekim Jashari përkujton Fehmi Lladrovicn: Heronjtë s’vdesin kurrë, ata kanë vetëm ditëlindje

Kosova

Bekim Jashari përkujton Fehmi Lladrovicn: Heronjtë s’vdesin kurrë, ata kanë vetëm ditëlindje

Më: 27 maj 2020 Në ora: 19:14
Fehmi dhe Xheva Lladrovci

Me rastin e ditëlindjes së heroit kombëtar Fehmi Lladrovci, kryetari i Komunës së Skenderajt Bekim Jashari ka kujtuar jetën dhe veprën e tij.

Postim i plotë:

Fehmi Lladrovcin kam pasur fatin ta njoh në Gjermani, si një njëri i pendës dhe pushkës, një burrë i vendosur dhe i betuar për t’i dalë zot vatanit. Ai u kthye në Kosovë pa u përshëndetur me shokët në Gjermani dhe pas luftës heroike që bëri bashkë me Xheven ra në altarin e Lirisë për të mos vdekur kurrë. Urime ditëlindjen Komandant

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat