Në Podujevë rrënohet objekti i vjetër i ofiçarisë, do të krijohen hapsëira të gjelbëruara - Bota Sot
Në Podujevë rrënohet objekti i vjetër i ofiçarisë, do të krijohen hapsëira të gjelbëruara

Kosova

Në Podujevë rrënohet objekti i vjetër i ofiçarisë, do të krijohen hapsëira të gjelbëruara

Nga: A.SH Më: 1 korrik 2020 Në ora: 12:35
Foto nga vendi i ngjarjes

Në Komunën e Podujevës ka fillaur rrënimi objektit të vjetër të ofiçarisë dhe aneksit të objektit të vjetër të administratēs komunale.

Nënkryetari i Komunës, Nexhmi Rudari tha se në vend të tyre do të krijohen hapsëira të gjelbëruara

“Kompania e kontraktuar nga Komuna ka filluar rrënimin e objektit të vjetër të ofiçarisë dhe aneksit të objektit të vjetër të administratēs komunale.

Pas rrënimit të objekteve aty do të krijohen hapësira të gjelbruara”, ka shkruar Rudari në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat