​687 procedura të stentimit për disa muaj në QKUK

Kosova

​687 procedura të stentimit për disa muaj në QKUK

Më: 24 qershor 2022 Në ora: 17:31
Ilustrim

687 procedura të stentimit për disa muaj në QKUK.

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se në repartin e Kardiologjisë Invazive të Klinikës së Kardiologjisë të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, në pjesën e parë të vitit, janë kryer 687 procedura të stentimit.

Sipas njoftimit, nga muaji janar deri në muajin maj të vitit 2022, gjithashtu janë realizuar 1 mijë e 198 koronarografi, thotë raporti i punës.

“Për 5 muaj, janë bërë edhe 326 Ehokardiografi dhe 37 Ehokardiografi Transezofageale, si dhe 1 mijë e 140 konsultime”, thuhet në njoftim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat