​Haradinaj nderon heronjtë e luftës: Historia shqiptare është histori sakrificë e heroizmit

Kosova

​Haradinaj nderon heronjtë e luftës: Historia shqiptare është histori sakrificë e heroizmit

Më: 10 gusht 2022 Në ora: 12:47
Haradinaj ka nderuar në 24-vjetorin e rënies heronjtë e kombit Bekim Berisha - Abeja, Bedri Shala, Elton Zherka, Përmet Vula, Sokol Sejfijaj e Jusuf Kelmendi

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka nderuar në 24-vjetorin e rënies heronjtë e kombit Bekim Berisha - Abeja, Bedri Shala, Elton Zherka, Përmet Vula, Sokol Sejfijaj e Jusuf Kelmendi.

Ai ka thënë se 9 dhe 10 gushti i vitit 1998, ishte dëshmitar i trimërisë së luftëtarëve të pashoq të Zonës Operative të Dukagjinit.

“Gjithashtu, po atë ditë, jehoi pushka çlirimtare e luftëtarëve të lirisë, Agim Bajrami - Zefi, Xheladin Kurtaj e Besnik Begunca, në Zonën Operative të Nerodimes”, ka shkruar Haradinaj.

“Luftëtarë të pashoq, trima e atdhetarë, që para jetës së tyre e vendosën lirinë e Atdheut të pushtuar. Ky heroizëm, frymëzon dhe formëson brezat, motivon për Atdheun e fortë”, ka shtuar ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat