“Festo me zemër, jo me armë”

Kosova

“Festo me zemër, jo me armë”

Më: 5 tetor 2022 Në ora: 16:12
Ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme e Kosovës dhe UNDP Kosova do të organizojnë  fillimi e fushatës për ndërgjegjësimin e publikut “Festo me zemër, jo me armë”.

Kjo synon ngritjen e vetëdijes për rrezikun e posedimit dhe keqpërdorimit të armëve të vogla dhe të lehta (SALW).

Ngjarja do të zhvillohet nesër, me 6 tetor në sallën Artana në SwissDiamond Hotel, Prishtinë.

Duke filluar nga ora 10:00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat