Fillon festa për pavarësinë - Bota Sot
Fillon festa për pavarësinë

Kosova

Fillon festa për pavarësinë

Më: 15 shkurt 2013 Në ora: 10:02

Në gjitha qytetet e Kosovës nga sot fillojnë festimet për 5-vjetorin e pavarësisë.

Aktivitetet kanë nisur me dekorimin e rrugëve dhe shesheve, ndërsa në të gjitha shkollat fillore dhe mesme të vendit ora e parë e mësimit i dedikohet ditës së pavarësisë. Ndërkohë në orën 12 Universiteti i Prishtinës do të organizojë një akademi solemne që ndërlidhet edhe me 43-vjetorin e themelimit të këtij institucioni.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...