Haradinaj i pa konkurrencë në garën për të parin e AAK-së!

Kosova

Haradinaj i pa konkurrencë në garën për të parin e AAK-së!

Më: 21 mars 2015 Në ora: 11:29

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, e Ramush Haradinajt, sot pritet të hapë solemnisht procesin e brendshëm zgjedhor.

Partia e katërt në Kuvend për nga numri i deputetëve, pritet që deri në Qershor të bëhet me kryetar të ri.
Zyrtarisht deri tani asnjë anëtar i AAK-së, nuk e ka shpallur kandidaturen për të marrë drejtimin e partisë.

Njohësit e çështjeve politike vlerësojnë, se kryetari aktual është i pa konkurrencë në garën për një mandat të ri në krye të AAK-së, transmeton Tribuna Channel.

Madje edhe vet anëtar të kësaj partie kanë deklaruar kohë më pare se asnjëri nga anëtaret aktual të AAK-së, nuk mund të matët më Ramush Haradinajn.

Procesi zgjedhor brenda Aleancës, do të përmbyllet pas zgjedhjeve, nëpër të gjitha nivelet dhe strukturat e partisë, në qershor të këtij viti.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat