Vdes vëllai i Myftiut Tërnava - Bota Sot
Vdes vëllai i Myftiut Tërnava

Kosova

E enjte, 18 tetor 2018

Vdes vëllai i Myftiut Tërnava

Më: 8 shkurt 2018 Në ora: 13:38
Naim Tërnava

Haxhi Imer Tërnava, vëllai i myftiut të Kosovës, Naim Tërnava ka ndërruar jetë mbrëmë në mesnatë.

Këtë e ka bërë të ditur vajza e myftiut Tërnava, Refiqja, përmes një postimi në Facebook, sipas së cilës ,varrimi bëhet sot në ora 15.

“Eselamu Alejkum:Te nderuar vellezer e motra. Ju lajmerojm te gjitheve se mbrem ne mesnat nderroj jete vellau i Muftiut te Kosoves Haxhi Imer Ternava Allahu e meshirofte dhe e shperbleft me Xhennet.Varrimi behet pas faljes se namazit te Ikindis ne ora 15:00 ne fshatin e lindjes ne Lismir”, ka shkruar ajo në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test