Haradinaj: Kamenica, shembull i mirë i një jete të integruar! - Bota Sot
Haradinaj: Kamenica, shembull i mirë i një jete të integruar!

Kosova

E premte, 19 tetor 2018

Haradinaj: Kamenica, shembull i mirë i një jete të integruar!

Më: 17 prill 2018 Në ora: 17:38
Haradinaj dhe Kastrati

“Kamenica ka dëshmuar një vetëdije të ngritur qytetare dhe këtë e tregon edhe fakti se shkalla e incidenteve në këtë Komunë është tejet e ulët”, kështu tha Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj pas vizitës që bëri në Komunën e Kamenicës, ku u prit nga Kryetari i kësaj Komune, Qëndron Kastrati me bashkëpunëtorë.

“Ardhja jonë në këtë Komunë ka për qëllim me i përafru temat që e preokupojnë Komunën. Diskutuam për projektet infrastrukturore, për gjendjen me ujë të pijshëm dhe gjendjen në shumë sektor, duke parë mundësitë e investimeve edhe nga partnerët tonë ndërkombëtarë, përvec Qeverisë sepse këtu jepet shembulli më i mirë i një jetë të integrume dhe ju përgëzojmë për këtë të gjithë juve” tha Kryeministri Haradinaj në konferencën për media pas takimit.

Testi PISA dhe përmirësimi i rezultateve në fushën e arsimit, ndarja e granteve për fermerët, projektet konkrete që do të angazhoni direkt të rinjtë e kësaj Komune, renovimi i shtëpisë së kulturës dhe tema të tjera të rëndësishme për këtë vend ishin pjesë e diskutimit në takim.

Kryetari i Komunës së Kamenicës Qëndron Kastrati, e falenderoi Kryeministrin Haradinaj për vizitën, për siç tha të rrallë të një Kryeministri në këtë Komunë të vogël.

“Diskutuam problemet dhe ç?ështjet të cilat nuk mundemi vet si Komunë me i realizu dhe çështje të tjera që mund të përkraheshin nga Qeveria dhe organizatat e tjera”, tha Kryetari i Kamenicës Qëndron Kastrati.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test