Këto kompani të Podujevës sot një orë nuk do të kenë rrymë - Bota Sot
Këto kompani të Podujevës sot një orë nuk do të kenë rrymë

Kosova

E hënë, 22 tetor 2018

Këto kompani të Podujevës sot një orë nuk do të kenë rrymë

Më: 17 shtator 2018 Në ora: 14:48
Foto ilustrim

KEDS njofton se sot disa kompani në Podujevë nuk do të kenë rrymë për një orë.

Sipad KEDS  kV Podujeva do të ketë ndërprerje emergjente të: daljes 10 kV Eurobllok (Kodi: 14000016) prej orës 16:30 deri në ora 17:30.

“Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Euroblloku, NTP ‘Mullisi’, ‘Vëllazërimi’, ‘Laberion’, Elkos Grup dhe  Fabrika e Ambalazhit Plastik”, thuhet në një komunikatë nga KEDS.

Arsyeja e ndërprerjes sipas KEDS-it është evitimi i rrezikut që paraqesin dy shtyllat e thyera.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test