Pacolli vazhdon lobimin për anëtarësimin e Kosovës në Interpol - Bota Sot
Pacolli vazhdon lobimin për anëtarësimin e Kosovës në Interpol

Kosova

E diel, 21 tetor 2018

Pacolli vazhdon lobimin për anëtarësimin e Kosovës në Interpol

Më: 10 tetor 2018 Në ora: 20:24
Shefi i diplomacisë së Kosovës, Behgjet Pacolli dhe Jacques Chagnon dhe Jacques Krabal

Shefi i diplomacisë së Kosovës, Behgjet Pacolli ka takuar Jacques Chagnon, kryetar i Asamblesë Parlamentare të Frankofonisë dhe Jacques Krabal, sekretar i Përgjithshëm i APF-së.

Postimi i Pacollit në Facebook:

Takim i rëndësishëm me Jacques Chagnon, Kryetar i Asamblese Parlamentare te Frankofonisë dhe Z. Jacques Krabal, Sekretar i Përgjithshëm i APF në margjina të samitit të Organizatës Ndërkombëtare të Frankofonisë.

Lajmi pozitiv për Kosovën pritet të marrë vulën zyrtare neser kur do të miratohet avansimi i statusit tonë në këtë organizatë të rëndësishme politike.

Këtë samit gjithashtu jam duke e shfrytëzuar për lobimin e pranimit t? Kosovës në Interpol, mision ky shumë i rëndësishëm i diplomacisë tonë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test