Konfiskohen armë dhe municion në Koliq të Prishtinës - Bota Sot
Konfiskohen armë dhe municion në Koliq të Prishtinës

Kronikë e zezë

Konfiskohen armë dhe municion në Koliq të Prishtinës

Më: 13 mars 2018 Në ora: 13:29
Foto ilustruese

Policia e Kosovës sot ka ndërmarrë një operacion bastisjeje në fshatin Koliq të Prishtinës, ku me urdhëresë të lëshuar nga Gjykata themelore –Prishtinë, është bërë bastisja e një shtëpie dhe objekteve përcjellëse.

Në atë lokacion zyrtarët policorë  kanë gjetur dhe sekuestruar dy armë automatike AK 47, dy pushkë gjuetie, një armë e gjatë Karabinë me Dylbi 8x57, një pistoletë e tipit TT.

Po ashtu janë gjetur dhe konfiskuar edhe 425 fishekë të armës së gjatë AK 47, 68 fishekë të armës së gjuetisë,

14 fishekë të armës së shkurtë TT, një karikator i armës së shkurtë TT, 7 fishekë të armës karabinë, dy dylbi për vendosjen në armë të gjatë, tre karikatorë të armës së gjatë AK47, një thikë, 57 krehër për municion etj.

Me këtë rast janë arrestuar A. B, (37) dhe M. B.,  (35), që të dy shtetas të Kosovës, të cilët me urdhër të prokurorit janë dërguar në qendrën e ndalimit në Prishtinë.

Ata do të dërgohen në gjykatën kompetente pas përfundimit të veprimeve të nevojshme hetimore dhe procedurale që do të ndërmerren nga ana e hetuesve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test