Pas pistës së aeroportit, në Kukës testohet edhe identifikimi biometrik, Celibashi: I thjeshtë dhe i sigurt

Kukësi

Pas pistës së aeroportit, në Kukës testohet edhe identifikimi biometrik, Celibashi: I thjeshtë dhe i sigurt

Më: 4 mars 2021 Në ora: 13:18
Foto

Për Kukësin duket se është një javë testesh.

Një ditë pasi qeveria testoi avionin e parë në  pistën e aeroportit, sot ishte KQZ që demonstroi pajisjen e identifikimit elektronik.

Komisioneri Shtetëtor, Ilirjan Celibashi, në një postim në twitter, shkruan se sistemi i Identifikimit Elektronik të zgjedhësve në ditën e votimit është i thjeshtë në përdorim për votuesit  dhe i sigurtë.

Celibashi nënvizon gjithashtu se sistemi i Identifikimit Elektronik është siguri për një proces zgjedhor të rregullt dhe të ndershëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat