Transportoi me makinë sirianë, procedohet penalisht 32-vjeçari

Kukësi

Transportoi me makinë sirianë, procedohet penalisht 32-vjeçari

Më: 13 mars 2021 Në ora: 14:30
Foto ilustrim

Tentoi të transportonte ilegalisht sirianë në Kukës, procedohet penalisht një 32-vjeçar.

Ai ka qenë duke transportuar me makinën e tij tip “Volkwagen”,  sirianët në momentin e ndalimit, për t’i dërgua rnë vendet e BE-së.

“Specialistët për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme në DVP Kukës, kanë vijuar kontrollet në zbatim të planit të masave për parandalimin dhe goditjen e tentativave për dhënie ndihmë shtetasve nga vendet e treta, kundrejt fitimit, ku në kuadër të kontrolleve, u procedua  shtetasi  A. K.,  32 vjeç, banues në Kukës. Nga hetimet dhe mbi bazën e informacioneve policore, dyshohet se ky shtetas me automjetin tip “Volkëagen”,  ka transportuar 4 shtetas sirianë, të cilët kishin hyrë në mënyrë të paligjshme në territorin shqiptar, me destinacion vendet e BE-së.” – njofton policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprat penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat