Ndërron jetë nga Covid-19 kolosi i këngës arbëreshe, Zef Kakoca

Muzikë

Ndërron jetë nga Covid-19 kolosi i këngës arbëreshe, Zef Kakoca

Më: 20 shkurt 2021 Në ora: 10:44
Zef Kakoca

Ditën e sotme ka ndërruar jetë nga Covid-19 kolosi i poezisë dhe këngës arbëreshe, Zef Kakoca.

Lajmi i trishtë është konfirmuar nga miqtë e tij në rrjetet sociale, ku një ndër ta është edhe këngëtari Ilir Shaqiri.

Kakoca është bërë i njohur si një nga kollonat kryesore që luftoi në ruajtjen e gjuhës dhe kulturës shqiptare në Itali.

Postimi i plotë:

Vdiq një arbëresh i madh

Zef Kakoca - kolosi i poezisë dhe këngës arbëreshe

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat