Phil Collins e Genesis mbajtën koncertin e fundit

Muzikë

Phil Collins e Genesis mbajtën koncertin e fundit

Më: 29 mars 2022 Në ora: 22:46
Phil Collins dhe Genesis

Phil Collins dhe Genesis performuan koncertin e fundit në Arenën 02 të Londrës.

Collins-it iu bashkua Tony Banks dhe kitaristi Mike Rutherford. Collins performoi ulur.

Grupi kishte qenë në turne "The Last Domino? Tour" pas një pauze 14-vjeçare live.

Collins, 71-vjeç, ka folur për dëmtimin e nervit në duart e tij dhe ka thënë se ka pasur probleme.

Djali i tij, Nic, zëvendësoi babanë e tij gjatë turneve të fundit solo. Grupi performoi 23 këngë në natën finale.

Collins u bë vokalisti kryesor i Genesis në vitin 1975. Vajza e tij aktorja Lily Collins nderoi babanë e saj në Instagram.

"Kaq shumë dashuri u la në arenën O2 dhe një sasi edhe më e madhe u nda mes një publiku që nuk donte që ajo të mbaronte. Faleminderit @genesis_band për kujtimet, faleminderit baba që ishe një frymëzim i tillë dhe faleminderit @nic_collins duke më bërë motrën më krenare që ekziston," ka shkruar ndër tjera aktorja e serisë “Emily in Paris”

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat