Peja e përmbytur pas reshjeve të shiut

Peja

Peja e përmbytur pas reshjeve të shiut

Më: 29 dhjetor 2020 Në ora: 11:21
Peja e përmbytur pas reshjeve të shiut

Peja është zgjuar përsëri e përmbytur në ujë në disa zona të qytetit.

Për të satën herë, lumi “Qokolica” ka dalur nga shtrati duke shkaktuar dëme dhe përmbytje në pjesë të ndryshme të qytetit.

Rregullimi i shtratit të lumit “Qokolica” ka qenë një nga premtimet e vazhdueshme të kryetarit Muhaxheri, por që po demantohet sa herë që ka të reshura të mëdha në Pejë.

Reshjet e shumta kanë dëmtuar edhe disa biznese dhe ka vështirësuar në masë të madhe edhe komunikacionin në qytet.

Image

 

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat