Merr flakë nga fishekzjarrët tarraca e një banese në Pejë

Peja

Merr flakë nga fishekzjarrët tarraca e një banese në Pejë

Më: 1 janar 2021 Në ora: 11:49
Ilustrim

Një tarracë e një banese është përfshirë nga zjarri si pasojë e shpërthimit të lëndëve piroteknike në minutat e para të vitit 2021, në Pejë.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Fadil Gashi.

Sipas tij, nuk ka lëndime në njerëz vetëm disa dëme të vogla materiale.

Ndërkaq, siç tha Gashi në vendin e ngjarjes menjëherë kanë dal zjarrfikësit dhe e kanë shuar zjarrin.

“Një tarracë e një banese është përfshirë nga zjarri. Dyshohet nga fishekzjarrët. Ka dëme të vogla materiale. Ka ndodhur sa ka hyrë viti i ri. Zjarrfikëset kanë dal menjëherë në vend ngjarje dhe e kanë shuar zjarrin”, ka thënë Gashi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat