​80 të infektuar me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 9 në gjendje më të rëndë

Peja

​80 të infektuar me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 9 në gjendje më të rëndë

Më: 29 mars 2021 Në ora: 10:14
Spitali i Pejës

80 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës.

Nga spitali kanë njoftuar se 52 pacientë janë në oksigjenoterapi dhe 9 të tjerë janë në gjende më të rëndë shëndetësore.

“80 pacientë janë duke u trajtuar aktualisht në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë me Covid-19.

Sa i përket gjendjes së pacientëve: 1 pacientë është në Respirator (CPAP), 52 pacientë janë në Oksigjeno terapi ndërsa nga këta 9 pacientë janë në gjendje më të rëndë”, thuhet në njoftimin e spitalit. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat