90 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 10 në gjendje të rëndë

Peja

90 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 10 në gjendje të rëndë

Më: 7 prill 2021 Në ora: 09:56
Foto ilustrim

Sipas njoftimit, dy pacientë janë në Respirator (CPAP), 64 pacientë janë në Oksigjeno terapi ndërsa nga këta 10 pacientë janë në gjendje më të rëndë.

Spitali gjithashtu njofton se pesë pacientë është shëruar gjatë 24 orëve të fundit.

Postimi i plotë:

234 pacientë janë aktualisht të shtrirë aktualisht në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë. Gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 587 pacientë kanë kryer vizita Specialistike dhe nga këta 47 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm, ndërsa 52 Pacientë janë liruar pas trajtimit që i është ofruar.

4 lindje kanë qenë gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 2 lindje kanë qenë normale dhe 2 me prerje cezariane. Kanë lindur 4 foshnje, 2 të gjinisë mashkullore dhe 2 të gjinisë femërore.

318 pacientë kanë kryer analiza, që në total kanë bërë 4,638 analiza, ndërsa janë kryer 4 operacione.
41 Hemodializa janë kryer gjatë 24 orëve.

Nga numri i përgjithshëm i pacientëve të shtrirë 90 pacientë janë duke u trajtuar me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve: 2 pacientë janë në Respirator (CPAP), 64 pacientë janë në Oksigjeno terapi ndërsa nga këta 10 pacientë janë në gjendje më të rëndë, ndërsa 5 pacientë është shëruar gjatë 24 orëve të fundit. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat