93 pacientë më Covid-19 të shtrirë në Spitalin e Pejës, 8 në gjendje të rëndë

Peja

93 pacientë më Covid-19 të shtrirë në Spitalin e Pejës, 8 në gjendje të rëndë

Më: 15 prill 2021 Në ora: 09:36
Foto ilustrim

Në Spitalin e Pejës është duke vazhduar trajtimi i pacientëve të prekur nga coronavirusi.

Sipas të dhënave nga ky spital, aktualisht në trajtim janë 93 pacientë me COVID-19.

Prej tyre, 67 pacientë me COVID-19 janë në Oksigjenoterapi, 3 pacientë në CPAP dhe 8 pacientë janë në gjendje më të rëndë.

Në 24 orët e fundit janë shëruar edhe 9 pacientë nga virusi COVID-19.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat