Haradinaj merr pjesë në konstituimin e Kryesisë së re të Aleancës në Pejë

Peja

Haradinaj merr pjesë në konstituimin e Kryesisë së re të Aleancës në Pejë

Më: 21 prill 2021 Në ora: 19:46
Ramush Haradinaj, sot ka marrë pjesë në në konstituimin e Kryesisë së re të Aleancës në Pejë.

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, sot ka marrë pjesë në në konstituimin e Kryesisë së re të Aleancës në Pejë.

Haradinaj përmes një njoftimi në rrjetin social Facebook, ka treguar se ka takuar njerëz të përkushtuar dhe energjikë, që e dojnë Pejën dhe janë të gatshëm të marrin përgjegjësi për një qeverisje që e meriton komuna e tyre. 

“Energjia e fitores reflektonte nga të gjithë anëtarët e kryesisë së re të Aleancës, të prirë nga kryetari Arbër Grabovci”, ka shkruar Haradinaj.

“Intelektualë të shquar, aktivistë të sinqertë, atdhetarë e qytetarë të ndershëm, po bashkohen rreth vizionit të Aleancës për një Pejë, siç e meritojnë qytetarët e saj”, ka vazhduar tutje ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat