E dhimbshme/Shkoi në Turqi për shërim, vdes 9 vjeçari nga Peja

Peja

E dhimbshme/Shkoi në Turqi për shërim, vdes 9 vjeçari nga Peja

Më: 22 prill 2021 Në ora: 08:50
Gent Nikqi

Ka vdekur 9-vjeçari nga Rugova e Pejës, Gent Nikqi që ishte dërguar kohë më parë për shërim në Turqi.

Lajmin e ka bërë të ditur Adnan Hyseni nga Peja që ka ndihmuar në sigurimin e parave për Nikqin.

Ai përmes Facebook-ut ka shkruar se Genti nuk ka mundur që t’i mbijetojë sëmundjes.

MA KI KPUT SHPIRTIN GENT ? Paq qetsin e shpirtit tek ZOTI ne qiell engjull ?? Na fal u mundum po nuk u mvar prej nesh...

Posted by Adnan Hyseni on Wednesday, April 21, 2021

“Ngushllime familjes se 9 vjeçarit Gent Nikqi nga Rugova e Pejes, falënderues secilit qe i qendroj afer Gentit deri sot”, ka shkruar ai.

Familja e Gentit kishte njoftuar me datë 6 prill se për të njejtin janë siguruar paratë e mjaftueshme për shërim.

Gent Nikqi ishte i diagnostifikuar me Hepatitis fulminanta, Encaphalopathia hepatica, dhe kishte nevojë për transplant të mëlçisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat