​Këto janë votat me postë për Pejë

Peja

​Këto janë votat me postë për Pejë

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 17:51
Peja

Kandidati i LDK-së për kryetar të Pejës Gazmend Muhaxheri ka marrë më së shumti vota nga mërgata në zgjedhjet e 17 tetorit, sipas të dhënave të KQZ-së.

Muhaxheri ka marrë 231 vota, Gazmend Agusholli nga Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 71.

Rrustem Berisha nga AAK-ja 55. Kandidatët e tjerë nuk kanë marrë asnjë votë.

Ndryshe, Gazmend Muhaxheri ka fituar zgjedhjet për kryetar të komunës qysh në raundin e parë me 60.41 për qind.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat