LDK-ja në Pejë merr më së shumti vota nga diaspora

Peja

LDK-ja në Pejë merr më së shumti vota nga diaspora

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 20:08
Gazmend Muhaxheri, Gazmend Agusholli

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve në Komisionin Qendror Zgjedhor ka përfunduar numërimi i votave të ardhura nga diaspora për zgjedhjet lokale të 17 tetorit.

Në Komunën e Pejës i pari me votat e diasporës ka dalë kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Gazmend Muhaxheri me 231 vota.

I dyti është Gazmend Agusholli i Lëvizjes Vetëvendosje me 71 vota, i treti radhitet Rrustem Berisha (AAK) me 55 vota.

Ndërsa me asnjë votë janë këta kandidatë: Gani Veselaj, Drena Podrimçaku (PB) si dhe Kreshnik Husaj (PDU).

Në rezultatin e rregullt këtë komunë e ka fituar Muhaxheri i LDK-së me 22,778 vota, ndërsa i dyti është Agusholli me 8,431 vota.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat