LDK më së shumti asambleistë në Pejë

Peja

LDK më së shumti asambleistë në Pejë

Më: 3 nëntor 2021 Në ora: 15:45
Foto ilustrim

Lidhja Demokratike e Kosovës i ka fituar 15 vende në Kuvendin Komunal të Pejës, sipas rezultateve nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve.

E dyta është Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës me shtatë vende.

E treta është Lëvizja Vetëvendosje e cila ka marrë gjashtë ulëse në Kuvendin e Pejës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat