Më 1 janar Policia e Pejës shqiptoi 94 gjoba për mosrespektim të masave Anti-COVID

Peja

Më 1 janar Policia e Pejës shqiptoi 94 gjoba për mosrespektim të masave Anti-COVID

Më: 2 janar 2022 Në ora: 15:18
Foto ilustrim

Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit në rajonin e Pejës nga zyrtarët policor janë shqiptuar 94 gjoba për mosrespektim të masave Anti-COVID.

Policia ka kërkuar nga qytetarët, institucionet e bizneset që të respektojnë vendimet e Qeverisë së Kosovës.

Nga policia në Pejë kanë thënë se zyrtarët policorë do të veprojnë duke realizuar kontrolle në rrugë, në sheshe, në lokalet e gastronomisë, në qendrat tregtare dhe operatorë tjerë ekonomik.

“Për mos zbatim të masave, në 24 orët e fundit në rajonin e Pejës nga zyrtarët policor, janë shqiptuar nëntëdhjetë e katër gjoba ( 94) sipas ligjit anticovid. Zyrtarët policorë do të veprojnë dukë realizuar kontrollet në rrugë, në sheshe, në lokalet e gastronomisë, në qendrat tregtare dhe operatorë tjerë ekonomik, nëpër auto-taksitë, në transportin urban e ndër urban. Policia e Kosovës bënë apel, njëkohësisht kërkon nga qytetarët, institucionet, bizneset që të respektojnë vendimet e  Qeverisë së Republikës së Kosovës”, është thënë nga Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat