Inspektorati në Pejë mbyll disa lokale të gastronomisë

Peja

Inspektorati në Pejë mbyll disa lokale të gastronomisë

Më: 8 janar 2022 Në ora: 23:42
Foto ilustrim

Sonte në komunën e Pejës janë zhvilluar disa kontrolla nga Inspektorati dhe Policisë së Kosovës për respektimin e masave antiCovid.

Sipas të dhënave të fundit, ata kanë mbyllur disa lokale të njohura të gastronomisë dhe shumë të tjera janë dënuar për shkak të tollovisë së krijuar dhe mos respektimit të masave.

Ndryshe, lokalet kanë drejtë të qëndrojnë hapur deri në ora 11:00.

Por muzika të ndalet në ora 21:30 dhe klientët të qëndrojnë ulur në karrige.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat