Iu gjet granata pacientit, flasin nga spitali i Pejës: Nuk kishte qëllime sulmi

Peja

Iu gjet granata pacientit, flasin nga spitali i Pejës: Nuk kishte qëllime sulmi

Më: 19 shtator 2022 Në ora: 15:10
Foto ilustrim

Një pacientit iu gjet granata e dorës në spitalin e Pejës.

Lidhur me këtë janë deklaruar nga ky spital.

Naim Sahiti, zëdhënës i këtij institucioni tha për Klankosova.tv se pacienti nuk ka pasur qëllime sulmi.

“Një pacienti iu ka gjetur granata në xhep. Është vërejtur nga stafi dhe është lajmëruar policia. Me rastin po merren ata. Nuk besoj se ka pasur qëllime sulmi. Personi në fjalë e ka këmbën e amputuar dhe është me halle të veta” -tha Sahiti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat