Për një muaj 51 të arrestuar në Pejë me urdhëresa të gjykatave

Peja

Për një muaj 51 të arrestuar në Pejë me urdhëresa të gjykatave

Më: 1 nëntor 2023 Në ora: 16:04
Foto ilustrim

Drejtoria Rajonale e Policisë së Kosovës në Pejë gjatë muajit tetor 2023 kanё realizuar urdhёresat e gjykatёs ndaj personave tё kёrkuar.

Gjatё muajit tetor janё arrestuar 51 persona tё dyshuar.

Personat e arrestuar, tё dyshuar pёr vepra tё ndryshme penale disa nga ta janё dёrguar nё vujatje tё dënimit nё qendrat e paraburgimit.

Ndёrsa disa nga ata janё dёrguar ne seanca gjyqёsore, dhe pasi kanё bёrё pagesën e dënimit janё liruar.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat