​Konjufca e Haxhiu nderojnë martirët në Pejë

Peja

​Konjufca e Haxhiu nderojnë martirët në Pejë

Më: 27 mars 2024 Në ora: 16:43
Albulena Haxhiu dhe Glauk Konjufca

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca dhe ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, bënë sot homazhe dhe vendosën lule te lapidari i të rënëve dhe martirëve në lagjen “Dardania” të Pejës, në 25-vjetorin e masakrës së kryer nga forcat pushtuese serbe mbi popullatën civile shqiptare.

Në bashkëbisedim me familjarë dhe të pranishëm, kryetari Konjufca u shpreh se sakrifica ndër vite e popullit tonë për çlirim dhe liri, u jetësua.

I pari i Kuvendit tha se është detyrë e jona që historinë dhe të kaluarën tonë, aspak të lehtë t’ua mësojmë gjeneratave të reja.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat