Kadri Kryeziu garon për deputet nga Prizreni, ja cilës parti iu bashkua

Prizreni

Kadri Kryeziu garon për deputet nga Prizreni, ja cilës parti iu bashkua

Më: 7 shtator 2019 Në ora: 22:11
Kadri Kryeziu

Burime brenda PDK-së kanë konfirmuar për portalin “GazetaePrizrenit.net” se në mesin e kandidatëve të këtij subjekti, të cilët garojnë për deputetë nga Prizreni është edhe Kadri Kryeziu, Prodekan i Universitetit të Prizrenit.

Doktori i shkencave juridike Kryeziu, që pas luftës ishte Prefekt i Prizrenit, fillimisht ishte anëtar i Partisë Demokratike të Kosovës. Më vonë ai pat kaluar në AAK, ndërsa mbajti postin e zv/ministrit për Tregti dhe Industri. Po ashtu ishte gjyqtar i Gjykatës Kushtetuese të Republikës së Kosovës.

Ndryshe, pjesë e listës nga PDK në Prizren dhe Has:

Shaqir Totaj,

Kujtim Gashi,
Bear Berisha,

Luljeta Veselaj Gutaj,

Urata Tahiri,

Dhe Ymrane Fusha

Nga dega e PDK në Has, ndërkaq është Novitet Nezaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat